Піна з чадним газом допомогла зменшити пухлини у мишей

Піна з чадним газом посилила дію протиракового препарату на пухлини у дослідах на людських клітинах та живих мишах. Дослідники зробили попередній висновок, що у безпечних терапевтичних концентраціях чадний газ може допомогти пацієнтам, які погано реагують на лікування раку. Дослідження опубліковане у журналі Advanced Science.

Піна з чадним газом: виготовлення, готовий продукт і його структура під мікроскопом. Bi et al. / Advanced Science, 2023

Піна з чадним газом: виготовлення, готовий продукт і його структура під мікроскопом. Bi et al. / Advanced Science, 2023

Як дійшли до ідеї лікувати рак чадним газом?

На можливість лікувати рак чадним газом вказало спостереження, що курці зазвичай краще за інших пацієнтів реагують на лікування раку препаратом гідроксихлорохіном. Цей засіб початково створювався для лікування протозойних інфекцій, але досліди показали, що він є інібітором автофагії, тобто він пригнічує можливість ракових клітин перетравлювати власні внутрішньоклітинні структури заради додаткового джерела енергії на розростання. Науковці університету Айови з колегами припустили, що саме чадний газ, концентрація якого у п'ять разів вища у крові курців, сприяє ефективнішому лікуванню. Вони підтвердили припущення спершу у дослідах на людських клітинах раку простати, підшлункової залози та легень. Відтак випробування провели й на мишах з раком простати та підшлункової залози.

Як лікували тварин чадним газом?

Для безпечного та ефективного доставлення чадного газу в організм, вчені виготовили засіб у формі піни за допомогою сифона, що його типово використовують у кулінарії для спінювання харчових продуктів. Раніше цей підіхід успішно випробували для створення кисневої піни проти раку, що її можна ін'єкцією ввести прямо у пухлини. Однак цього разу піна призначалася для вживання як напій.

Як показали досліди, при комбінації лікування раку гідроксихлорохіном і піною з чадним газом пухлини у мишей стали приблизно у три-чотири рази меншими за три тижні, ніж за той же час лікування винятково протираковим препаратом. При цьому весь час у тварин залишалася стабільною вага і не змінювався маркер пошкодження печінки у крові, з чого вчені попередньо зробили висновок про відсутність токсичного впливу лікування чадним газом на організм. Однак перші ніж лікування зможе випробуватися на людях, науковці проведуть додаткові перевірки на тваринах.

  • Піну з чадним газом також розглядають як ефективний засіб для зменшення проявів запальної хвороби кишківника, якщо вводити її клізмою.