Першу високоефективну вакцину проти малярії схвалили в Гані

Республіка Гана стала першою країною, яка схвалила використання вакцини проти малярії, що перевищила встановлену ВООЗ мінімальну ефективність у 75 відсотків. Інші африканські країни теж розглядають таку можливість, повідомляє BBC News.

Малярійний плазмодій в еритроциті. JAMES CAVALLINI / BSIP SA / ALAMY STOCK PHOTO

Малярійний плазмодій в еритроциті. JAMES CAVALLINI / BSIP SA / ALAMY STOCK PHOTO

Що це за вакцина?

Регулятор медикаментів Республіки Гана схвалив вакцину проти малярії R21/Matrix-M для щеплення дітей від п'яти місяців до трьох років. Це наразі найбільш дієва вакцина проти важкої паразитарної недуги, маючи ефективність близько 77 відсотків. Вона стала першою, що перевищила ефективність у 75 відсотків, яку Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) встановила як мінімальну для нових вакцин.

Рішення прийняли на основі перегляду фінальних результатів випробування дієвості та безпечності вакцини, що їх отримали від дослідників. Наразі результати не є у публічному доступі, але розробники поділилися ними і з урядами низки інших африканських країн та з ВООЗ, які також розглядають можливість схвалення R21/Matrix-M. Передбачають, що вакцина коштуватиме усього кілька доларів, тож буде доступною і зможе суттєво зменшити захворюваність на малярію, від якої щороку помирає близько 660 000 людей, переважно дітей до п'яти років.