Перший препарат для відрощування зубів протестують на людях у вересні цього року

На вересень 2024 року у Японії заплановане тестування першого препарату, який дозволить відрощувати втрачені зуби. Раніше він вже показав свою ефективність на мишах та тхорах, а зараз до випробування залучать 30 дорослих чоловіків, яким бракує принаймні одного зуба. Оскільки препарат пригнічує білок, який не дає зубам рости, науковці також сподіваються, що він допоможе і людям, у яких від народження бракує зубів. Тестування анонсувала японська газета The Mainichi з посиланням на лікарів з Kitano Hospital.

GIPHY

GIPHY

Як діє новий препарат?

Препарат для відрощування зубів пригнічує білок USAG-1, який блокує ріст зубів. Це, своєю чергою, активує сигнальний шлях, опосередкований кістковим морфогенетичним білком (bone morphogenetic protein, BMP), що призводить до початку росту нових зубів.

Наскільки ефективним та безпечним є цей препарат буде відомо після закінчення першого етапу тестувань на людях у серпні 2025. Надалі науковці сподіваються випробувати його також на дітях, які від народження не мають кількох зубів через генетичні порушення. Якщо препарат доведе свою ефективність, лікарі прогнозують запуск його у виробництво до 2030 року.

Ще більше про здоров’я зубів

🦷 Щоб зуби не довелося відновлювати, краще берегти їх змалечку. Тим більше, що науковці знайшли спосіб боротися з бактеріями за допомогою фермента, який руйнує їхні плівки в ротовій порожнині.

🪥 Про гігієну зубів дбали навіть неандертальці: палеонтологи припустили, що вони користувалися зубочистками для очищення ротової порожнини.

🦦 А от калани для того, щоб уберегтися від пошкодження зубів, використовують інструменти, такі як каміння, для розколювання твердих мушель та панцирів.