«Персеверанс» втратив можливість вивчати марсіанські мінерали через пилозахисну кришку

Інструмент марсохода «Персеверанс» для вивчення мінералів Марса не може проводити дослідження через одну із кришок, які захищають його камери від пилу. Попри команди від інженерів місії, поки кришка не може повністю відкритися й закриває огляд камерам. Але фахівці сподіваються, що невдовзі проблему вдасться вирішити, пише Лабораторія реактивного руху NASA.

Роборука, на якій знаходиться інструмент. NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS

Роборука, на якій знаходиться інструмент. NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що втрачає «Персеверанс» через цю кришку?

Кришка знаходиться на одній з камер інструмента SHERLOC, що встановлений на роборуці «Персеверанса». Камера, на якій стався збій, потрібна для того, щоб здійснювати спектроскопічний аналіз мінералів: ровер націлює на них лазер, а камера аналізує відбите світло, виявляючи так окремі хімічні речовини. Збій стався ще 6 січня, й тоді кришка взагалі не відкривалася. Фахівцям місії «Персеверанса» знадобилося більш як місяць відправляти роверу різноманітні команди, щоб її прочинити. Але скільки триватимуть спроби повністю відкрити кришку поки незрозуміло.

Команда місії відзначає, що тимчасово спектроскопічні дослідження зможуть проводити ще два інструменти на борту ровера. Також справними на SHERLOC попри зламану кришку лишаються прилади для мікроскопічних досліджень мінералів. Утім вчені сподіваються, що їм вдасться повністю відновити роботу SHERLOC, який наразі зібрав спектроскопічні дані про 34 мінерали з різних областей Марса, що їх об'їздив «Персеверанс».

  • Раніше інструмент SHERLOC допоміг «Персеверансу» знайти утворену на Марсі органіку. Вона зберігалася у породах віком майже три мільярди років.