Палеонтологи встановили новий вид доісторичного австралійського крокодила

Дослідники повторно проаналізували скам’янілості крокодила, знайдені наприкінці 90-х років, та встановили, що вони не належать до роду Pallimnarchus і натомість є основою для введення нового роду та виду Paludirex. Цей рід характеризується унікальною щелепою та досягав до 4 метрів у довжину. Стаття про це доступна у журналі PeerJ.

Що відомо про крокодилів Австралії?

Протягом більшої частини кайнозойської ери Австралія була заселена багатою фауною крокодилів, майже всі таксони якої належали до клади мекозухії. Ці крокодили відомі зі скам'янілостей, знайдених у багатьох місцевостях Австралії. Тут вони мешкали від еоцену до плейстоцену. Також мекозухії жили на деяких південних тихоокеанських островах, де вони вимерли в кінці четвертинного періоду. Вимерлі крокодили з Австралії мали різноманітні риси: від невеликих розмірів тіла довжиною менше двох метрів до таксонів із великою масою завдовжки щонайменше чотири метри. Також вони мали різні типи морд, що вказують на різні пристосування до полювання.

Що досліджували вчені?

У 1886 році дослідник Чарльз Вальтер де Віс запропонував назву Pallimnarchus pollens для скам’янілостей крокодила з Квінсленда. Рід Pallimnarchus почали розглядати як великого крокодилоподібного із широкою мордою, і протягом двадцятого століття до нього валючили ще кілька зразків. Наприкінці 1990-х років рід був розширений, включивши другий вид, Pallimnarchus gracilis. Проте оригінальні скам’янілості, що були описані як Pallimnarchus pollens, були дуже фрагментарними, і значна частина цього матеріалу втрачена, а описи та ілюстрації недостатньо точні.

Череп Paludirex vincenti. Jorgo Ristevski

Череп Paludirex vincenti. Jorgo Ristevski

Саме тому дослідники запропонували розглядати Pallimnarchus pollens як сумнівний чи неясний таксон. А частково збережений череп тварини, який раніше вважали приналежним до цього роду, натомість вважати новим родом і видом Paludirex vincenti. Ця назва перекладається як «болотний цар», а «vincenti» вказує на Джеффа Вінсента, що знайшов копалину.

Що відомо про цей рід?

Paludirex складається з двох видів: Paludirex gracilis та Paludirex vincenti. Обидва були напівводними хижаками, що атакували із засідки. Судячи з булови їхньої щелепи, вони були здатними хапати велику здобич. Довжина тіла крокодилів сягала 4 метрів.

Порівняння розмірів Paludirex vincenti та людини. Jorgo Ristevski

Порівняння розмірів Paludirex vincenti та людини. Jorgo Ristevski