Невеликі отвори у паркані вздовж автомагістралі допомогли диким техаським тваринам втекти з траси та врятуватися від машин. І хоча автори задуму створювали ці виходи передусім для оцелотів, виявилося, що ними користувалося щонайменше 10 інших видів тварин, як-от ракуни, олені і навіть черепахи. Про це розповідає Frontiers Science News з посиланням на статтю у журналі Frontiers in Ecology and Evolution.
Як виходи на дорогу рятують від машин?
Для зниження смертності тварин на дорогах у Техасі вже давно використовують огорожі вздовж трас. Однак, виявилося, що тварини однаково можуть за них потрапити, а ось вибратися — вже ні, тому вони опиняються у пастці на дорозі між огорожами. Найбільше це шкодить місцевим оцелотам (Leopardus pardalis albescens), які знаходяться під загрозою зникнення. Щоб допомогти тваринам вибиратися, дослідники Техаського університету у Ріо-Гранде вирішили створити на одній з ділянок дороги виходи для тварин.
Наскільки успішним видався задум?
Науковці створили отвори діаметром у 46 сантиметрів, які мають форму воронки, щоб спонукати тварин виходити з шосе. І вже невдовзі після встановлення з'ясувалося, що 10 виходами на трасі довжиною в 11,9 кілометра скористалися не лише оцелоти, а і койоти (Canis latrans), скунси (Conepatus leuconotus), броненосці (Dasypus novemcinctus), птахи таязури-подорожники (Geococcyx californianus), білохвості олені (Odocoileus virginianus), ракуни (Procyon lotor) та черепахи гофери Берландьє (Gopherus berlandieri). Всіх тварин зафіксували камери-пастки, які дослідники встановили біля виходів. Науковці сподіваються, що їхній задум допоможе тваринам і на інших американських трасах.
- Рятувати від ДТП тварин може і відмова від переведення годинників восени. Виявилося, утримання літнього часу у США на постійній основі дало б змогу уникнути понад 36 тисяч аварій з оленями на рік.