Отвори в огорожі автомагістралей захистили диких тварин від машин

Невеликі отвори у паркані вздовж автомагістралі допомогли диким техаським тваринам втекти з траси та врятуватися від машин. І хоча автори задуму створювали ці виходи передусім для оцелотів, виявилося, що ними користувалося щонайменше 10 інших видів тварин, як-от ракуни, олені і навіть черепахи. Про це розповідає Frontiers Science News з посиланням на статтю у журналі Frontiers in Ecology and Evolution.

Оцелот, який скористався виходом з траси. Kline Lab, University of Texas Rio Grande Valley

Оцелот, який скористався виходом з траси. Kline Lab, University of Texas Rio Grande Valley

Як виходи на дорогу рятують від машин?

Для зниження смертності тварин на дорогах у Техасі вже давно використовують огорожі вздовж трас. Однак, виявилося, що тварини однаково можуть за них потрапити, а ось вибратися — вже ні, тому вони опиняються у пастці на дорозі між огорожами. Найбільше це шкодить місцевим оцелотам (Leopardus pardalis albescens), які знаходяться під загрозою зникнення. Щоб допомогти тваринам вибиратися, дослідники Техаського університету у Ріо-Гранде вирішили створити на одній з ділянок дороги виходи для тварин.

Ракуни виходять крізь паркан. Kline Lab, University of Texas Rio Grande Valley

Ракуни виходять крізь паркан. Kline Lab, University of Texas Rio Grande Valley

Наскільки успішним видався задум?

Науковці створили отвори діаметром у 46 сантиметрів, які мають форму воронки, щоб спонукати тварин виходити з шосе. І вже невдовзі після встановлення з'ясувалося, що 10 виходами на трасі довжиною в 11,9 кілометра скористалися не лише оцелоти, а і койоти (Canis latrans), скунси (Conepatus leuconotus), броненосці (Dasypus novemcinctus), птахи таязури-подорожники (Geococcyx californianus), білохвості олені (Odocoileus virginianus), ракуни (Procyon lotor) та черепахи гофери Берландьє (Gopherus berlandieri). Всіх тварин зафіксували камери-пастки, які дослідники встановили біля виходів. Науковці сподіваються, що їхній задум допоможе тваринам і на інших американських трасах.

Броненосець біля виходу з траси. Kline Lab, University of Texas Rio Grande Valley

Броненосець біля виходу з траси. Kline Lab, University of Texas Rio Grande Valley

  • Рятувати від ДТП тварин може і відмова від переведення годинників восени. Виявилося, утримання літнього часу у США на постійній основі дало б змогу уникнути понад 36 тисяч аварій з оленями на рік.