Одразу сім 3 000-літніх мечів віднайшли у Німеччині

У землях Мекленбург-Передня Померанія волонтери-археологи віднайшли сім мечів, датовані другим тисячоліттям до нашої ери, що відповідає бронзовій добі у регіоні. Їх виявили у вигляді окремих фрагментів біля місцевого озера, з дна якого зброю могли підняти на поверхню та розкидати навколо водойми під час днопоглиблювальних робіт. Про знахідку зазначається на сайті Державного управління культури та охорони пам'яток землі Мекленбург-Передня Померанія.

Мечі, знайдені у Німеччині. Державне управління культури та охорони пам'яток землі Мекленбург-Передня Померанія

Мечі, знайдені у Німеччині. Державне управління культури та охорони пам'яток землі Мекленбург-Передня Померанія

Що ще відомо про знахідки?

Дослідники, які займалися відновленням і вивченням мечів, вважають, що зброя була частиною ритуалу. Її, імовірно, занурили у водойму для посвячення чи як підношення. Хоч мечі бронзової доби й не рідкість, однак у землях Мекленбург-Передня Померанія вперше їх знайшли у такій великій кількості разом. Крім, мечів, на тому ж місці виявили 6 000 срібних монет, датованих ХІ століттям нашої ери. Частина з них виявилися іноземного походження — з Англії, Данії, Богемії та Угорщини, що дозволить науковцям уточнити торгові відносини європейців у Середньовіччі. З озера дістали також горщик приблизно з 1 700 монетами, перснями й намистом із дорогоцінних каменів, та два релікварії, один із яких із розп'яттям. Такі знахідки, зазначають фахівці, є цінним джерелом знань про християнство в регіоні, де у той час ще були широко поширені інші вірування.

Знахідки з озера. Державне управління культури та охорони пам'яток землі Мекленбург-Передня Померанія

Знахідки з озера. Державне управління культури та охорони пам'яток землі Мекленбург-Передня Померанія

  • А в Ізраїлі в одній з печер на березі Мертвого моря виявили сховок із давньоримськими мечами. Їх залишили у ніші ще 1 900 років тому, імовірно, під час повстання юдеїв проти римлян.