Облицювання з грибів захистить будівлі від пожеж

Шари міцелію грибів трутовиків виявилися ефективним протипожежним покриттям для будівель, яке, обвуглюючись, придушує поширення загоряння. Науковці сподіваються, що їхній підхід допоможе зменшити використання токсичних протипожежних речовин, розповідає видання Scientific American. Стаття дослідників опублікована у Polymer Degradation and Stability.

Зразки шарів міцелію оброблених для пожежного захисту. RMIT News

Зразки шарів міцелію оброблених для пожежного захисту. RMIT News

Що зробили з грибами?

Перед тим, як виростити з міцелію трутовика (Ganoderma tornatum) кількаміліметрові шари, науковці Мельбурнского королівського технологічного інституту обробили гриби гідроксидом натрію. Це перетворило хітин з клітинних стінок грибів на хітозан і його похідні, завдяки чому при дії інтенсивного вогню шар грибів швидше й ефективніше обвуглювався. За задумом вчених, обвуглений міцелій при пожежі чи сильному підвищенні температури запобігатиме потраплянню вогню чи загорянню матеріалів під ним, навіть якщо вони легкозаймисті. Також дослідники розглядають можливість створення на основі грибів вогнегасної піни, яка допоможе знизити вплив на навколишнє середовище речовин, що у ній використовуються зараз.

  • Раніше з грибів американські вчені створили прототип грибного кондиціонера. Він охолоджує повітря навколо завдяки випаровуванню, що використовують самі гриби для підтримання своєї температури.