Новонароджену білу акулу вперше помітили у дикій природі

Біля берегів Каліфорнії помітили вперше у світі новонароджене дитинча білої акули у дикій природі. Попри те, що вид поширений у морях та океанах по всьому світу, репродуктивна біологія цих тварин залишається значною мірою недослідженою. Про історичне спостереження повідомляє New Scientist з посиланням на статтю у журналі Environmental Biology of Fishes.

Відео з дитинчам акули. TheMalibuArtist / Youtube

Яким було акуленя?

Рідкісну знахідку помітили режисер фільмів про дику природу та біолог Каліфорнійського університету в Ріверсайді у липні 2023 року. Під час пошуків акул біля узбережжя Санта-Барбари вони натрапили на дитинча акули, яке не було схоже на жодний відомий їм вид. Воно сягало 1,5 метра у довжину та було цілковито білого кольору, на відміну від дорослих білих акул (Carcharodon carcharias), які втричі довші та сірі зверху й білі внизу. На те, що це може бути новонароджене маля, вказали й деталі на відео, коли його програли сповільнено. На знімках видно, що коли риба відпливала, то скинула щось зі своєї шкіри. Це може бути залишком зародкових оболонок. Дотепер нічого подібного вчені не бачили, а розуміння розмноження білих акул базувалося на розтині вже мертвих вагітних самок. Також дотепер припускали, що ці риби розмножуються у глибшій воді, однак нове спостереження спонукає переосмислити уявлення. І якщо у наступних роботах спостереження підтвердиться, то можливо, є сенс вжити заходів для збереження прибережних регіонів для акул, що в них виводять потомство.

  • Прибережні води біля пляжів, де відпочивають люди, іноді теж можуть облюбувати акули. Але вчені з'ясували, що якщо ловити риб на приманки, а потім відвозити глибоко у море, то акули не скоро повертатимуться назад.