Новий вид багатоніжок з 486 ногами знайшли в парку Лос-Анджелеса

У міському парку агломерації Лос-Анджелеса виявили новий вид багатоніжок. У його представників нарахували до 486 ніг, які допомагають їм пересуватися товщею ґрунту, де вони живиться відмерлими рослинними рештками. Про знахідку повідомляється у статті журналу ZooKeys.

Самець і самка I. socal. Paul E. Marek et al. / ZooKeys, 2023

Самець і самка I. socal. Paul E. Marek et al. / ZooKeys, 2023

Як знайшли новий вид багатоніжок?

Підозрілу багатоніжку виявила пара натуралістів із Вірджинії під час відвідин одного з громадських парків лос-анджелеського округу Оранж. Вони опублікували її фотографії та місце знаходження у застосунку iNaturalist, де пізніше її побачили ентомологи. Вчені віднайшли у парку ще кількох особин, взявши їх у лабораторію для дослідження. Багатоніжки виявилися усього до двох сантиметрів у довжину, білими зі злегка зеленуватим відтінком. Вони звивисто рухаються у ґрунті, закручуючись у нього, наче штопор.

Голова та нижня частина тіла I. socal. Paul E. Marek et al. / ZooKeys, 2023

Голова та нижня частина тіла I. socal. Paul E. Marek et al. / ZooKeys, 2023

Генетичне дослідження підтвердило, що паркові багатоніжки належать до ще не описаного виду з роду Illacme. Першовідкривачі назвали його I. socal, що є скороченням від Southern California — Південна Каліфорнія, яка є батьківщиною багатоніжки.

I. socal у природному середовищі. Paul E. Marek et al. / ZooKeys, 2023

I. socal у природному середовищі. Paul E. Marek et al. / ZooKeys, 2023

Ще більше ніжок

🦖 В унікальній румунській печері знайшли багатоніжок, що розвивалися 5 мільйонів років в ізоляції від навколишнього світу. Це хижак, якого назвали Cryptops speleorex — королем печери

🚂 Дослідники з'ясували, чому японські багатоніжки кожні вісім років масово блокували рух поїздів у Токіо

🦵 Хоч в англійській мові багатоніжок здавна називають тисячоніжками, лише нещодавно науковці віднайшли першу особини з тисячею ніг

🎙️ Одна з нових багатоніжок навіть отримала ім'я на честь співачки Тейлор Свіфт

🌡️ А китайські вчені з'ясували, що багатоніжки без очей реагують на світло рецепторами тепла в антенах