Нічні кошмари виявилися передвісниками когнітивних порушень

Нічні кошмари у середньому та старшому віці виявилися передвісниками когнітивних порушень та деменції. Це виявило дослідження британських науковців на трьох тисячах добровольців, частина з яких страждала на кошмари. Дослідження підкреслює, що кошмари можуть бути показником порушень роботи мозку. Про це повідомили у прес-релізі Конгресу Європейської Академії Неврології.

GIPHY

GIPHY

Яким був зв’язок між когнітивними порушеннями та кошмарами?

Люди середнього віку, які страждали на кошмари, мали в чотири рази вищий ризик появи когнітивного порушення, яке може бути ранньою формою хвороби Альцгеймера або деменції, порівняно з тими, хто не мав кошмарів. А у людей старшого віку у зв’язку з кошмарами більш як удвічі збільшувався ризик появи деменції. Науковці підкреслили необхідність звернення до лікарів, коли люди мають тривалі кошмари, що впливають на їхнє самопочуття.

  • Раніше науковці також знайшли зв’язок між кошмарами та деякими автоімунними захворюваннями. Вони вважають, що нічні кошмари можуть бути передвісниками системного червоного вовчака та автоімунної ревматичної хвороби.