Немовлята почергували верещання та гарчання, щоб підготуватися до мовлення

Звуки, що їх видають немовлята до періоду лепетання, виявилися не випадковими у порядку, а згрупованими за своїм видом. Наприклад, діти схильні групувати вереск і гарчання, а не змішувати їх, показало нове дослідження. Вчені вважають, що це є важливим елементом підготування немовлят до освоєння мови. Дослідження опубліковане у журналі PLOS ONE.

GIPHY

GIPHY

Як помітили особливості «мови» немовлят?

Щоб уточнити, як розвивається мовлення у перші два роки життя, вчені попросили батьків 130 малюків раз на місяць поміщати в кишеню одягу дитини мікрофон щонайменше на 16 годин. Відтак із зібраних записів науковці випадковим чином обирали 5-хвилинні періоди, аналізували їхню структуру та порівнювали між собою.

З'ясувалося, що всі немовлята були схильні групувати верещання та гарчання у своєрідні кластери. У 61 відсотку випадків кластери складалися або з вересків або з гарчань, але не змішувалися. У більшості дітей групування звуків сильно залежало від віку та було особливо характерно для старших за 5 місяців малюків. Імовірно, у тому віці вони починають краще контролювати голосові зв'язки при підготуванні до мовлення.

  • Хоч немовлята ще не вміють говорити, але вони по-своєму виражають свою думку вголос. І при цьому вони частіше лепечуть про рукотворні об'єкти, ніж природні.