Любов до дітей та коханих людей виникла в різних ділянках мозку, показало дослідження мозкової активності за допомогою томографії. Зокрема, з любов’ю до дітей була пов’язана сильніша активація таламуса та смугастого тіла, що пов’язано з плануванням та прийняттям рішень. І хоча деякі ділянки мозку, як от пов’язана з емоціями поясна кора, активувалися майже в усіх типах любові, загалом активність мозку значно відрізнялася залежно від об’єкта, на який спрямоване це почуття. Такі результати опублікували в журналі Cerebral Cortex.
Як активувалися різні ділянки мозку залежно від об’єкта любові?
Науковці провели функціональну магнітно-резонансну томографію 55 здорових дорослих добровольців, які мали хоча б одну дитину і перебували у шлюбі, щоб визначити, якою активністю мозку характеризується кожен з 6 видів любові: до дітей, до романтичних партнерів, до друзів, до незнайомців, до домашніх улюбленців та до природи. Їм читали короткі тексти, які мали змусити учасників уявити перебування поруч з об’єктом любові та викликати відповідне відчуття.
Любов до людей активувала пов’язані з соціальним пізнанням ділянки мозку, такі як скронево-тім’яний вузол, чого не спостерігали від любові до тварин чи природи. Любов до дітей, партнерів та друзів більше активувала пов’язані з винагородою ділянки, ніж любов до незнайомців, тварин чи природи. А власників домашніх улюбленців було легко відрізнити від інших учасників за більшою активністю мозку у відповідь на стимули, пов’язані з тваринками. Науковці вважають, що різні типи любові походить від спільної фізіологічної потреби людей бути прив’язаними до чогось, але на її розвиток впливають і соціальні фактори.
- Раніше у мозку плодових мушок знайшли нейрони, які відповідальні за вибір розмноження чи втеча від небезпеки. Більш ризиковими заради своєї другої половинки самців мушок зробила сигнальна сполука мозку дофамін.