Наявність сильних м’язів удвічі зменшила ризик діабету
У людей із сильними м’язами виявили на 44 відсотки нижчий ризик цукрового діабету другого типу, ніж у людей зі слабшими м’язами. При цьому ризик був зниженим навіть у тих людей, які мали генетичну схильність до діабету. Тому науковці вважають тренування м’язів ефективним методом запобігання цукровому діабету, особливо у старшому віці, коли м’язи слабшають і рівень фізичної активності зменшується, тоді як ризик діабету зростає. Дослідження опублікували в журналі BMC Medicine.
Як виявили зв’язок між силою м’язів і ризиком діабету?
Хоча наявність сильних м’язів давно підозрювали у зв’язку з нижчим ризиком порушень обміну речовин, зокрема діабету, але було невідомо, чи люди з сильнішими м’язами не мають просто кращий метаболізм, що запобігає й діабету. Щоб це з’ясувати, науковці проаналізували дані понад 140 тисяч британців, які не мали цукрового діабету другого типу на початку дослідження. Їх тестували на наявність 138 різних генів-факторів ризику діабету та силу хвату, а потім спостерігали за ними протягом майже восьми років.
Як виявилося, вища сила хвату та, відповідно, сильніші м’язи знижували ризик цукрового діабету навіть у тих, хто мав високу генетичну схильність до діабету. У людей із сильними м’язами ризик хвороби був навіть нижчим за тих, хто мав слабкі м‘язи та середню або низьку генетичну схильність до діабету. Це свідчить про можливість використання тренувань на силу м’язів як доступного й ефективного способу протидії діабету в людей з різною схильністю до нього.
- Іншим способом знизити ризик діабету може бути споживання манго: як виявилося, цей фрукт здатен запобігати появі стійкості до інсуліну.