Новий астероїд, до якого летить японська станція «Хаябуса-2», (98943) 2001 CC21, виявився схожим на астероїд (25143) Ітокава, який досліджувала її попередниця — станція «Хаябуса-1». Про це астрономам сказали спостереження космічного телескопа «Спітцер» та низки наземних обсерваторій, що дозволили оцінити властивості астероїда. Науковці сподіваються, що це попереднє дистанційне знайомство з небесним тілом допоможе краще спланувати роботу станції, а також точніше інтерпретувати зібрані нею дані. Результати досліджень опубліковані в журналі Astronomy & Astrophysics.
Що з'ясувалося про астероїд?
(98943) 2001 CC21 став ціллю «Хаябуси-2» після того, як станція дослідила й навіть доставила зразки з астероїда Рюгу. За планом, станція зблизиться з ним у липні 2026 року, підійшовши на відстань 100 кілометрів від поверхні. І як показали спостереження астрономів, «Хаябуса-2» побачить світлого кольору астероїд діаметром у 3,1 кілометра. Також виявилося, що астероїд швидко обертатається, приблизно кожні п'ять годин. Це дозволяє припустити, що він має нерівну поверхню та неправильну форму.
Подібні характеристики мав і астероїд (25143) Ітокава, який «Хаябуса-1» відвідала у 2005 році. Можливо, обидва астероїди належать до одного типу й групи, тож їхнє дослідження допоможе краще зрозуміти різні види навколоземних небесних тіл. Астрономи планують продовжити свої дослідження під час зближення «Хаябуса-2» з астероїдом, щоб уточнити склад і структуру (98943) 2001 CC21.
- Завдяки «Хаябуса-2» раніше виявилося, що на астероїді Рюгу зберігається пил з комет. Можливо, він опинився на Рюгу, коли комети облітали астероїд поруч