NASA показала надрукований на 3D-принтері марсіанський дім

NASA продемонструвала надрукований на 3D-принтері марсіанський дім — простір, що імітує умови, в яких можуть жити астронавти майбутніх місій на Марс. На цій базі рік проведуть добровольці в рамках експерименту CHAPEA . За ними стежитимуть фахівці NASA, щоб оцінити, як ізоляція вплине на учасників. За результатами експерименту агенція плануватиме місії для справжніх екіпажів на Марс. Світлини бази показав Космічний центр імені Ліндона Джонсона у своєму твітері.

Процес будівництва «марсіанської бази» у Космічному центрі Джонсона у Г'юстоні. NASA

Процес будівництва «марсіанської бази» у Космічному центрі Джонсона у Г'юстоні. NASA

Що таке експеримент CHAPEA?

CHAPEA (Crew Health and Performance Exploration Analog) — це серія експериментів, які мають імітувати перебування астронавтів на поверхні Марса. Для них у Космічному центрі Джонсона у Г'юстоні виділили площу у 160 квадратних метрів, на якій побудували ізольований комплекс Mars Dune Alpha. Він складається з чотирьох невеликих спальних кімнат, вбиралень, кухні, робочої зони, тренажерного залу, а також піщаного майданчика, що імітує поверхню Марса. Весь комплекс повністю надрукований на 3D-принтері, адже це один зі способів будівництва, який розглядають для Марсу.

Що робитимуть учасники експерименту?

CHAPEA планують почати вже літа цього року. У ньому візьмуть участь чотири добровольці, які матимуть не лише лагодити один з одним в ізоляції, а і вживатися в умовах обмеженості ресурсів, необхідності вирощування врожаю, занять спортом та імітацій виходу на відкриту поверхню Марса, зокрема за допомогою віртуальної реальності. За фізичним і ментальним здоров'ям учасників постійно стежитимуть фахівці NASA. Отримані результати використають для планування майбутніх місій на Марс. Імена учасників агенція планує оголосити пізніше.

Раніше ми розповідали випробування створених для роботи на Місяці апаратів на схилах стратовулкана Етна.