Найменш вивчений компонент канабісу покращив сон пацюків

Канабінол, менш відомий і вивчений компонент канабісу, покращив якість сну в пацюків. Він зробив тривалішим як сам сон, так і тривалість окремих його фаз, зокрема глибокого сну. Попри те, що канабінол використовують у продуктах для покращення сну, це одне з перших досліджень, що підтверджує його вплив на сон, який можна порівняти зі впливом поширених снодійних препаратів. Дослідження опублікували в журналі Neuropsychopharmacology.

Ілюстрація впливу канабінолу на сон пацюків. University of Sydney

Ілюстрація впливу канабінолу на сон пацюків. University of Sydney

Як досліджували вплив канабінолу на сон?

Науковці вводили пацюкам канабінол, його основний метаболіт 11-гідроксиканабінол та поширений снодійний препарат золпідем. Надалі дослідники проводили полісомнографію усіх пацюків: вимірювали активність мозку за допомогою електроенцефалографії, швидкість руху очей, серцебиття та рухи м’язів. Це робили для того, щоб визначити фази сну: швидку та повільну, під час якої сон є більш глибоким.

Як виявилося, канабінол збільшив стабільність повільної фази сну, продовживши її тривалість, що покращило загальну якість сну. На відміну від золпідему, канабінол також впливав на швидку фазу сну, спочатку придушуючи її, а потім збільшуючи її тривалість. 11-гідроксиканабінол також виявляв активність у мозку, імовірно, сприяючи снодійним властивостям канабінолу. Такі результати свідчать про можливість використання канабінолу для лікування порушень сну, але підтвердити їх має дослідження на людях.

Як діють компоненти канабісу

🚗 Канабідіол виявився безпечним для водіїв, не погіршивши навички водіння, а от тетрагідроканабінол або його комбінація з канабідіолом негативно вплинули на здатність керувати авто.

🫀 Вживання канабіноїдів на 40 відсотків зменшило потребу пацієнтів у знеболювальних опіоїдах після операцій на серці, що може змінити підхід до лікування гострого болю.

💊 Медичний канабіс виявився ефективним для зменшення частоти епілептичних нападів у дітей та необхідності призначати їм протиепілептичні препарати.