На Землі виявилося більше живих клітин, ніж зірок у Всесвіті

На Землі виявилося близько 10³⁰ живих клітин, що дорівнює одиниці із 30 нулями і складає більше, ніж зірок у відомому Всесвіті чи піщинок на планеті. Такий результат отримали біологи спільно з геологами, коли взялися підрахувати глобальну біомасу за всю історію Землі. Про результати у журналі Current Biology повідомляє The New York Times.

National Cancer Institute / Unsplash

National Cancer Institute / Unsplash

Скільки клітин було на Землі як порахували життя?

Дослідники Інституту Вейцмана з колегами зіставили наявні дані про біомасу та зіставили її з геологічними даними. Оскільки у земних породах зберігається інформація про продуктивність біомаси в минулі епохи у вигляді різного вмісту ізотопів мінералів та кисню, то науковці змогли розрахувати приблизну кількість живих клітин у відповідні періоди часу та за всю земну історію. Як з'ясувалося, за весь час на Землі зародилося 10⁴⁰ клітин, що приблизно у 10 мільярдів разів більше, ніж існує зараз. Більшість із них автотрофи, а найбільша частка припадає на ціанобактерії. Але це величезне число складає усього лише 10 відсотків від кількості клітин, що ще з'являться до того часу, як життя повністю зникне із Землі приблизно за 1 мільярд років. У процесі еволюції Сонця, яке ставатиме дедалі більшим і яскравішим, наша планета ставатиме несприятливою для виживання будь-яких організмів. На той час кількість клітин, що колись жили на Землі, складатиме 10⁴¹.

  • Біомаса Землі має колосальні масштаби, але людська діяльність іноді здатна її затьмарити. Раніше науковці порахували, що маса утворених людиною речей вже перевищує масу всіх живих організмів планети.
  • Числа, якими оперували автори нового дослідження, настільки великі, що для 10³⁰ лише минулого року придумали назву — префікс кветта.
автотрофи
Організми, які самостійно синтезують органічні речовини з неорганічних. Наприклад, за допомогою фотосинтезу.