Мультикоптер вертикально запустить безпілотники літакового типу

Американська компанія Insitu показала систему FLARES для безпілотників з нерухомим крилом, яка дозволить їм вертикально злітати. Мультикоптер з вісьмома пропелерами підійме БПЛА у повітря та відпустить його, а для посадки зловить у повітрі. Про розробку повідомляє Insitu на своєму сайті.

Мультикоптер FLARES злітає з безпілотником літакового типу Integrator. Insitu Inc / YouTube

Мультикоптер FLARES злітає з безпілотником літакового типу Integrator. Insitu Inc / YouTube

Навіщо безпілотникам вертикально злітати?

Апарати вертикального зльоту і посадки (Vertical Takeoff and Landing, VTOL) набули популярності завдяки тому, що мають менші вимоги до умов зльоту, а зокрема злітно-посадкових майданчиків - вони можуть злітати та сідати у межах міста, на палубу корабля у морі, гірських регіонах тощо. Аби дати такі самі можливості безпілотникам літакового типу, тобто з нерухомим крилом, які на відміну від VTOL-апаратів мають більшу дальність польоту, дочірня компанія Boeing Insitu розробила систему FLARES (Flying Launch and Recovery System).

FLARES випускає дрон у повітрі. Insitu Inc / YouTube

FLARES випускає дрон у повітрі. Insitu Inc / YouTube

Як працює FLARES?

FLARES являє собою масивний мультикоптер з механізмом, який дозволяє прикріпити до неї безпілотник. Разом з ним FLARES здіймається у повітря, а за досягнення бажаної висоти, випускає прикріплений БПЛА та повертається на місце посадки. Аби повернути дрон, FLARES злітає за ним та ловить за допомогою «рятувальної мотузки», за яку безпілотник зачіпляється та опиняється разом з FLARES на посадковому майданчику.

Дрон  Integrator у мультикоптері FLARES. Insitu InC

Дрон Integrator у мультикоптері FLARES. Insitu InC

У випробуваннях система FLARES забезпечила зліт і посадку дрону Integrator довжиною у 2,5 метра і вагою у 74,8 кілограма. Як пише компанія, без системи FLARES Integrator неможливо було б перетворити на апарат вертикального зльоту, адже це б обмежило його можливе корисне навантаження, яке наразі складає 18 кілограмів.

Insitu Inc / YouTube

Раніше ми розповідали про європейський проєкт AUDROS, який також займається розробкою системи ловлення дронів. Вони пропонують відправляти октокоптер за ворожими безпілотниками та ловити їх у тенета.