Мухи-мутанти частково компенсували свою непривабливість агресією

Мутація очей, яка робить самців малайзійських мушок непривабливими для самиць, виявилася пов’язаною ще й з підвищеною агресивністю. Як вважають дослідники, така поведінка допомагає їм частково компенсувати непривабливість, відвойовуючи самиць у конкурентів без цієї мутації. Дослідження опублікували в журналі Frontiers in Ethology.

Сутичка самців мушок. Gerald Wilkinson

Сутичка самців мушок. Gerald Wilkinson

Як генетична мутація очей впливає на поведінку?

Науковці досліджували генетичну мутацію мушок Teleopsis dalmanni, яка викликає скорочення стебельчастих очей. Це структури, які виносять око на відстань від голови та забезпечують краще поле зору. Як виявилося, та сама мутація робить самців ще й більш агресивними — вони частіше брали участь саме у бійках, а не демонстраціях сили, як це властиво іншим самцям.

Така поведінка дозволяє самцям з мутацією отримувати доступ до самиць та їжі. Але навіть так мутація знаходиться на низькому рівні в популяції, що свідчить про її нездатність повністю компенсувати непривабливість для самиць. У майбутньому науковці хочуть перевірити, чи спостерігається така ж поведінка у диких мушок, а не тільки у лабораторних умовах.

  • Вовків більш привабливими для партнерів робить чорне забарвлення хутра, а заразом і надає більшого захисту від чумки.
  • А інфікування собак лейшманіями зробило їх запах привабливішим для переносників цих паразитів — самок москітів.