«Морський змій» зібрав енергію для мешканців Фарерів

«Морський змій» Dragon 12, який видобуває енергію із течій в океані, вперше експортував її в електромережу Фарерських островів. Потужність Dragon 12 складає 1,2 мегавата, тож за рік близько чотирьох таких «зміїв» отримають до 350 гігават-годин — достатньо для живлення майже 30 тисяч будинків. Їхня робота допоможе здешевити енергопостачання для мешканців Фарерів, розповідає New Atlas.

Dragon 12 у воді. Minesto

Dragon 12 у воді. Minesto


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як «змій» збирає енергію?

Dragon 12 розробляє шведська компанія Minesto як альтернативу сонячним панелям й вітрогенераторам, що не можуть забезпечити однаковий видобуток енергії щодня через зміну погодних умов. Ідея Dragon 12 полягає у тому, щоб закріпити основу 28-тонної конструкції на дні океану, а частину з крилами лишити рухатися згори — тому установка й нагадує повітряного змія. Вона має крила у 12 метрів і постійно рухається, вловлюючи течії, щоб збирати їхню енергію. Її Dragon 12 з 9 лютого подає в електромережу на березі островів через підводний кабель. Minesto планує розмістити у прибережних водах Фарерів чотири Dragon 12, що покриє 40 відсотків всього енергопостачання островів.

  • Альтернативна енергетика може закривати потребу не лише в електроенергії, а й, наприклад, у воді. Виявилося, сонячні панелі можуть привести дощові хмари у пустелі.