Такса повернулася додому після 17 місяців виживання на австралійському острові

Чотирикілограмова мінітакса Валері повернулася до своїх господарів після того, як сама виживала на віддаленому австралійському острові протягом 529 днів, або понад 17 місяців. На острів тварина потрапила під час відпустки своїх господарів, а тоді загубилася, і після кількох днів невдалих пошуків господарі Валері повернулися до материкової Австралії. Знайти та виловити собаку допомогли працівники служби охорони дикої природи — вона знайшлася за майже 50 кілометрів від місця, де її загубили. Про це повідомило видання npr.

Мінітакса Валері після виживання на віддаленому острові протягом 17 місяців. Georgia Gardner

Мінітакса Валері після виживання на віддаленому острові протягом 17 місяців. Georgia Gardner

Як шукали мінітаксу в дикій природі?

Коли пара господарів, Джорджія Ґарднер і Джош Фішлок, помітили зникнення улюбленця, то разом із місцевими почала пошуки. Вони також залишили одяг зі своїм запахом там, де стояли табором, і позначили Apple AirTag на нашийнику собаки як загублений. Однак через недостатньо густе населення острова, який здебільшого використовують для сільського господарства, AirTag так і не приєднався до жодного пристрою. Господарі опублікували фото Валері в місцевій групі Facebook, а потім повернулися додому, сподіваючись, що за кілька днів хтось повідомить про знахідку улюбленця.

Власники собаки — Джош Фішлок і Джорджія Ґарднер із Валері після її повернення. Kangala Wildlife Center and Georgia Gardner

Власники собаки — Джош Фішлок і Джорджія Ґарднер із Валері після її повернення. Kangala Wildlife Center and Georgia Gardner

Однак минули місяці, а собака досі не з’явилася. Джорджія та Джош сподівалися, що вона прибилася до якоїсь з місцевих ферм, але розуміли, як важко буде вижити такій маленькій тварині в австралійській дикій природі. За понад рік після зникнення тварини один із місцевих фермерів сфотографував мінітаксу й надіслав фото до організації захисту дикої природи. Працівники цієї організації допомагали господарям Валері з попередніми пошуками, тож у вільний від роботи час вони намагалися її відстежити та впіймати, щоб повернути господарям.

Загін, який використали, щоб упіймати Валері. Kangala Wildlife Rescue

Загін, який використали, щоб упіймати Валері. Kangala Wildlife Rescue

Для цього активістам довелося розставити невеликі клітки з їжею, які закривалися, коли тварина заходила всередину. Так вони впіймали кількох диких котів, посумів і навіть невеликих родичів кенгуру — валабі. Після кількох недоспаних ночей активісти змінили стратегію, збудувавши великий загін з автоматичними дверима та камерами спостереження. Нарешті їм вдалося приманити смаколиками та іграшками Валері, яку повернули до родини. Обстеження у ветеринара показало, що собака здорова та навіть трохи набрала вагу. Зараз вона заново звикає жити поруч із людьми, хоча й стала більш самостійною, повідомляють власники.

Як почуваються собаки в людських будинках

🐺 Історія одомашнення собак почалася з приручення європейських вовків — й у Франції знайшли рештки такої тварини. Імовірно, її частково одомашнили люди, утім вони ж могли й убити.

🤝 Як виявилося, взаємини між собаками та господарями такі близькі, що люди навіть оцінюють їх краще за стосунки зі своїми родичами, партнерами та друзями.

🎤 А щоб допомогти зробити зважений вибір улюбленця, науковці опитали власників собак щодо переваг і недоліків мати таку тварину — плюсів виявилося значно більше.