Малі довгоносі породи виявилися довгожителями серед собак у Великій Британії

Собаки невеликого розміру та з довгими мордами, як-от карликові такси, виявилися найбільш довгоживучими поміж інших порід, що живуть у Великій Британії. Водночас очікувана тривалість життя у середніх собак із плоскими мордами виявилася найнижчою. Такі результати отримали науковці, коли проаналізували тривалість життя собак понад 150 порід. Дослідження опубліковане у журналі Scientific Reports.

Unsplash

Unsplash


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Що привело до вивчення тривалості життя собак різних порід?

У середньому тривалість життя собак складає від 10 до 13 років, однак насправді суттєво коливається, залежно від породи і навіть країни проживання. Разом із тим відомо, що на здоров'я суттєво впливають розміри тіла та анатомічні особливості собаки. Так, собаки великих порід більш схильні до раку, тому зазвичай живуть менше малих, а плоскоморді собаки частіше мають проблеми з дихальною системою. Тому експерти фонду допомоги собакам Dogs Trust у Великій Британії та вчені Ліверпульського університету імені Джеймса Мура, зацікавилися, якою саме є очікувана тривалість життя у собак різних порід та зовнішності. Для цього вони порівняли дані про породу, стать, дату народженні та смерті 584 734 британських собак 155 порід та їхніх сумішей.

Скільки живуть різні породи?

Найдовше життя виявилося властиве малим собакам з довгими носами, як-то карликовим таксам чи шетландським вівчаркам. Середню тривалість їхнього життя оцінили в 13,3 року. Водночас найкоротшим виявилося життя плоскомордих порід, як-то англійських бульдогів — усього 9,1 року для самців і 9,6 року для самок.

Поміж 12 найпопоулярніших порід, до яких належали понад 50 відсотків усіх зареєстрованих собак у Великій Британії, лабрадори мали середню тривалість життя у 13,1 року, джек-рассел-тер'єри — 13,3 року, а кавалер-кінг-чарльз-спанієлі — 11,8 року. Загалом представники чистої породи мали трохи довшу тривалість життя, ніж собаки змішаних порід — 12,7 та 12 років, відповідно.

Однак автори дослідження наголошують, що їхні результати перш за все стосуються собак у Великій Британії. І слід перевірити, чи поширюються дані так само на тварин в інших регіонах світу. Але науковці сподіваються, що їхні результати сприятимуть активнішій дискусії щодо розведення собак серед спеціалістів і власників тварин.