Людиноподібний робот-гімнаст Nadia побоксував з людиною

Інженери показали людиноподібного робота-гімнаста Nadia у боксерському поєдинку з людиною. Без голови, але у боксерських рукавицях Nadia влучно завдавала ударів під керівництвом оператора через гарнітуру віртуальної реальності. Так розробники тестували гнучкість і точність робота, щоб у майбутньому він вільно працював в одному приміщенні з людьми. Відео із боксерським поєдинком Nadia опубліковане на ютуб-каналі Інституту людського й машинного пізнання США.

Nadia на рингу. IHMC Robotics / YouTube

Nadia на рингу. IHMC Robotics / YouTube

Що робить Nadia роботом-гімнастом?

Розробку Nadia розпочали у 2019 році з метою створити робота не лише з людськими розміром і вагою, а і з подібним до людського діапазону можливих рухів. Своє ім'я робот отримав на честь відомої румунської гімнастки Наді Коменеч — інженери сподіваються, що його рухливість і гнучкість дозволить безперешкодно працювати у приміщенні, де необхідно справлятися із дверми, сходами та іншими перешкодами. Поки голови Nadia не має, але має 29 надзвичайно рухливих суглобів у ногах і руках, які приводяться у рух за допомогою гідравлічного механізму. На відміну від традиційних електромоторів, гідравліка дозволяє добитися більшої потужності, а також плавніших рухів.

Боксерські випробування Nadia. IHMC Robotics / YouTube

  • Окрім як ходити і обходити перешкоди, людиноподібні роботи мають вміти вставати після падінь. Нещодавно цього навчили робота Digit, який використовує свої руки і ноги, щоб встати зі спини.