Людиноподібні роботи Tesla полегшали і пришвидшились

Компанія Tesla представила полегшених і швидших «Оптимусів» — людиноподібних роботів, призначених для співпраці з людьми на виробництві та вдома. У новій версії роботи важать на 10 кілограмів менше, ніж попередні, а також рухаються на 30 відсотків швидше, повідомляє New Atlas.

Нові «Оптимуси». Tesla Optimus / Twitter

Нові «Оптимуси». Tesla Optimus / Twitter

Що ще змінилося у роботах?

Про це друге покоління «Оптимусів» Tesla оголосила вже через два роки після презентації першої версії роботів. Нова вага у 63 кілограми, як заявляють розробники, не вимагала відмови від жодної з систем у роботах, а навпаки — їх наділили додатковими вміннями. Порівняно з попередніми, нові роботи отримали більш схожі на людські стопи із рухомими носками, а також датчиками сили у них, що допомагають підтримувати баланс. Також більш рухливими стали руки, а у всіх пальцях розмістили по тактильному датчику, завдяки чому «Оптимус» може вправніше маніпулювати предметами. Раніше Tesla демонструвала, як ці роботи працюють у гаражі електромобілями Tesla Cybertruck, тож можливо, що «Оптимусів» випробовують на виробництві компанії.

  • Раніше Tesla продемонструвала можливості комп'ютерного зору «Оптимусів». Робот зміг посортувати конструктор за кольорами та покласти елементи правильною стороною.