Метааналіз підтвердив користь інсулінового спрею для носа при когнітивних порушеннях

Спрей для носа з інсуліном найбільше покращив когнітивні здібності у людей з хворобою Альцгеймера та легкими розумовими порушеннями, тоді як у здорових мав обмежену ефективність. Такі результати метааналізу майже трьох десятків наукових досліджень, присвячених впливу інсулінового спрею на розумові здібності у здорових людей та пацієнтів із ментальними й метаболічними розладами. Відповідну статтю опублікували канадські вчені у журналі PLOS ONE.

Unsplash

Unsplash

Як введення інсуліну в ніс може допомогти з розумовими здібностями?

Інсулін зазвичай розглядають лише як гормон, що контролює рівень глюкози у крові. Між тим, рецептори до інсуліну широко поширені й у головному мозку, а дослідження свідчать, що він відіграє важливу роль у підтриманні когнітивних здібностей, як-от пам'яті, навчання та мислення. Тож останні два десятиліття активно випробовують зовнішнє введення інсуліну як спосіб покращити розумові здібності. Ведення його у вигляді спрею для носа дозволяє неінвазивно й швидко доставити речовину безпосередньо до мозку. Нещодавно ми писали, що такий підхід допомагає літнім людям відновити пам'ять, мислення й ходу. У новій роботі науковці Університету Торонто вирішили з'ясувати, хто може отримувати від нього найбільшу користь.

Як вивчали дію інсулінового спрею?

Науковці проаналізували наявну наукову літературу щодо дії інсулінового носового спрею на різні когорти людей. Усього вони вивчили 29 досліджень, у яких взяли участь 1 726 здорових людей та пацієнтів із хворобою Альцгеймера, легким когнітивним порушенням та іншими ментальними розладами, метаболічними та неврологічними розладами.

Оцінюючи загальне когнітивне здоров'я, науковці дійшли висновку, що інсуліновий спрей найкраще діє у пацієнтів із хворобою Альцгеймера та легким ментальним порушенням. Між тим, у здорових людей та інших когортах ефект загалом несуттєвий. Тож автори припускають, що інсуліновий спрей має потенціал стати новим засобом для покращення розумових здібностей і закликають до проведення наступних випробувань препарату.

метааналізу
Статистичний аналіз багатьох наукових досліджень з однієї теми.