Люди з біполярним розладом виявилися учетверо схильнішими до ранньої смерті

Наявність у людини біполярного розладу — психічного порушення, що проявляється періодами манії та депресії — пов'язали з у 4-6 разів вищим ризиком передчасної смерті, у порівнянні з людьми без цього діагнозу. Ризики виявилися навіть більшими, ніж від куріння чи літнього віку, передає Science Alert з посиланням на статтю журналу Psychiatry Research.

GIPHY

GIPHY


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Як виявили надмірний ризик?

Науковці Мічиганського університету проаналізували дві бази даних: одна з тривалого дослідження біполярного розладу, тоді як інша — із анонімізованих записів пацієнтів з університетських клінік. Перша охопила 847 учасників з біполярним розладом та 281 — без, тоді як інша — 10 735 пацієнтів із біполярним розладом і 7 826 учасників без нього. Як з'ясувалося, наявність біполярного розладу збільшує ризик смерті до шести разів за 10-річний період, у порівнянні з людьми без цієї хвороби. Для порівняння, ризик ранньої смерті у курців був вищим у 2,5 раза, а в старших за 60 років людей — у 2,3 раза. Діагноз також виявився пов'язаним зі скороченням тривалості життя пацієнта на 8-10 років. При цьому науковці зауважують, що проти куріння постійно діють великі кампанії, спрямовані на ознайомлення громадськості з ризиками, однак таких немає щодо біполярного розладу. Автори вважають, що слід більше уваги приділяти ризикам, які супроводжують біполярний розлад, щоб пацієнти могли отримати вчасну якісну допомогу.

  • Поставити правильний діагноз у психіатрії буває важко, однак все може спроститися з новим аналізом. За єдиним біомаркером у крові він виявляє ризик депресії та біполярного розладу.