Літієвий акумулятор сам себе загасив після займання

Літієвий акумулятор, у якому електроліт замінили на суміш вогнегасних речовин, став більш стійким до займання і здатним самостійно загасити вогонь. Нова суміш так само добре проводить електричні заряди, як і традиційні електроліти, а також, за словами хіміків, не ускладнить виробництво. Тому вчені сподіваються, що їхній винахід дозволить підвищити безпеку при використанні пристроїв на літієвих акумуляторах — а це і мобільні телефони, і електромобілі, і ноутбуки. Про винахід пише New Atlas. Стаття науковців опублікована у Nature Sustainability.

Вогонь гасне після того, як вчені бризнули речовиною, якою пропонують замінити електроліти в акумуляторах. Xianhui Yi et al. / Nature Sustainability, 2024

Вогонь гасне після того, як вчені бризнули речовиною, якою пропонують замінити електроліти в акумуляторах. Xianhui Yi et al. / Nature Sustainability, 2024


👋 Слідкуйте за наукою разом з нами — підписуйтеся на наш телеграм та інстаграм, буде цікаво!


Наскільки ефективна заміна?

Основною метою вчених Хунанського університету було створити електроліт, який не буде відрізнятися за фізичними характеристиками від традиційних розчинів з солей літію та органічних розчинників. Зазвичай саме останній складник легко займається через перегрівання чи короткі замикання, тому веде до вибухів акумуляторів. Але хіміки виявили, що його легко можна замінити на суміш з охолоджувальних рідин, які сьогодні використовуються у вогнегасниках (на ринку вони відомі як Novec 7300 і Daikin-T5216).

Акумулятор з оновленим електролітом працював за температури від -75 до 80 градусів Цельсія, а також витримав удар цвяхом і не загорівся — звичайний акумулятор вже б вибухнув. Науковці сподіваються, що їхнє відкриття візьмуть до уваги виробники літієвих акумуляторів, а вчені продовжать працювати над пошуком більш дружніх для довкілля речовин, що зроблять електроліти безпечнішими.

  • Крім нових електролітів, науковці працюють і над способами захисту літій-іонних акумуляторів від перепадів температур. Наприклад, електромобілі запропонували накривати ковдрою, що захистить і від перенагрівання, і від переохолодження.