«К'юріосіті» дістався марсіанської солі. Там могла висохнути річка

Марсохід «К'юріосіті» прибув у «солоний» регіон Марса, повідомляє на своєму сайті NASA. Місцину запримітили ще з орбіти та сподіваються, що мінерали у ній свідчитимуть про наводнене минуле Червоної планети. «К'юріосіті» вже встигнув взяти зразок порід, а також отримати панорамну світлину.

Марсохід мав проїхати по центру цієї сцени. NASA / JPL-Caltech / MSSS

Марсохід мав проїхати по центру цієї сцени. NASA / JPL-Caltech / MSSS

Дослідники Марса вважають, що давні річки планети, хоч і висохли, але мали лишити по собі мінерали, серед яких є сульфат кальцію, сульфат магнію та звична сіль. Тому у такий «солоний» регіон поблизу гори Шарпа, де висадився «К'юріосіті», його і відправили. Місцевість, де їх можна було б пошукати, обрали ще за кілька років то приземлення на Червону планету марсохода, за допомогою знімків планети з орбіти, які робить апарат MRO. І нарешті ровер дістався цього регіону, пройшовши складний шлях, та навіть взявши зразки з місцевої скелі, які пізніше проаналізує своїм інструментом CheMin для мінералогічних досліджень. Цю чудову панораму марсохід отримав за допомогою камери Mastcam на своїй щоглі.

А це пробурений ровером камінь на ім'я Канайма (Canaima), на який чекає дослідження. NASA/JPL-Caltech/MSSS

А це пробурений ровером камінь на ім'я Канайма (Canaima), на який чекає дослідження. NASA/JPL-Caltech/MSSS

У нас є галерея про неймовірні краєвиди гори Шарпа, які зазнімкував «К'юріосіті». А щоб дістатися марсіанської солі, йому довелося подолати складний рельєф з піску та гострих каменів, через що марсохід навіть відмовився навіть їхати, автоматично вимкнувши двигун.