Крокодили в Індії провели собаку по річці до безпечного місця

В Індії собаку, що втрапив у небезпечну річку, крокодили провели до безпечного місця на березі. Хоч рептилії неодноразово торкалися мордами собаки, вони не намагалися його з'їсти, зазначають індійські науковці у статті в The Journal of Threatened Taxa. На думку авторів, крокодили проявили співчуття до постраждалого ссавця, але інші зоологи у цьому не впевнені, пише Business Insider.

Собака, якого супроводжують крокодили. Utkarsha Chavan

Собака, якого супроводжують крокодили. Utkarsha Chavan

Що саме сталося на річці?

Науковці із Кармельського коледжу мистецтв і науки та Коледжу Хазарімал Сомані спостерігали за поведінкою диких крокодилів, коли помітили, що собака, який утікав від зграї здичавілих псів, кинувся до повної хижаків річки. Там його одразу оточили три дорослі болотні крокодили (Crocodylus palustris). Але замість того, щоб напасти на легку здобич, двоє крокодилів стали відводити собаку від берега, де все ще чатували вороги. Плазуни підштовхували носами собаку, поки він не виплив у безпечному місці на березі. Дивну поведінку вчені вважають ознакою того, що рептиліям, яких довгий час оминали увагою при вивченні когнітивних здібностей, притаманні емоції, зокрема співчуття. Між тим, інші науковці кажуть, що є і простіші пояснення — можливо, крокодили були вже ситі або ж не нападали, оскільки у минулому вже мали негативний досвід із цим. Водночас колеги індійських біологів погоджуються, що когнітивні можливості рептилій сильно недооцінюють.

  • Як з'ясувалося, крокодили також добре розпізнають рівень стресу за дитячим плачем, кидаючись до його джерела. І вчені не виключають, що роблять вони так із материнської турботи.