Кріостимуляція покращила сон і знизила тривожність у молодих людей

Кріостимуляція, або перебування у камері з температурою -90 градусів Цельсія протягом п’яти хвилин, збільшила тривалість глибокого сну та знизила тривожність у молодих людей. Особливо корисною процедура виявилася для жінок, що може бути пов’язаним з особливостями гормональної регуляції. Такі результати вказують на можливу користь кріостимуляції для людей з проблемами зі сном чи ментальним здоров’ям. Їх опублікували в журналі Cryobiology.

Кріостимуляція покращила сон і знизила тривожність у молодих людей. GIPHY

Кріостимуляція покращила сон і знизила тривожність у молодих людей. GIPHY

Наскільки корисною виявилася кріостимуляція?

До дослідження залучили 20 здорових учасників, які протягом п’яти днів поспіль перебували у кріокамері в білизні, захисних рукавичках, шапочці та шкарпетках. Після проведення кріостимуляції тривалість глибокого сну збільшилася в середньому на сім хвилин за ніч, настрій учасників покращився, а рівень тривожності знизився, особливо у жінок.

Можливим механізмом такого покращення може бути дія холоду на парасимпатичну нервову систему, що покращувало релаксацію під час сну та викликало відчуття відновлення після нього. Оскільки глибокий сон є ключовим для нормальної роботи організму та підтримання ментального стану, позитивний вплив кріостимуляції на нього може сприяти й покращенню загального стану людини.

  • Науковці також виявили користь від занять спортом на холоді — вони допомагають ефективніше спалювати жир. Але ефект зникає, якщо сніданок буде калорійним та жирним.