Швейцарські інженери створили мініатюрний чип для мозку MiBMI, здатний перетворювати уявне написання букв на текст із точністю 91%. Пристрій площею лише вісім квадратних міліметрів у 23 рази менший за Neuralink (184 квадратних міліметри). Хоча MiBMI ще не тестували на людях, він успішно обробив раніше записані нейронні сигнали добровольців, які уявляли процес писання. Про це повідомили на сайті Федеральної політехнічної школи Лозанни.
Як працює нова розробка?
MiBMI базується на технології «distinctive neural codes» (DNC), яка виявляє унікальні нейронні патерни, що виникають під час уявлення конкретних символів. Це зменшує обсяг даних для розпізнавання літери з тисяч до сотень байтів, що призводить до 100-кратного зменшення використання пам'яті та 320-кратного прискорення обчислень. Чип складається з двох компонентів для запису та обробки сигналів, виконуючи всі операції на пристрої. Наразі система розпізнає 31 символ, споживаючи лише 883 мікровати. Розробники планують розширити можливості MiBMI для декодування мовлення та контролю рухів, що може допомогти людям з важкими руховими порушеннями.
Які ще чипи забезпечують спілкування людей через комп’ютер
🩸 Австралійські дослідники винайшли мозковий чип, який вводять у мозок через кровоносні судини, тому відпадає необхідність проводити операції з відкритою черепною коробкою. Він вже допоміг першим пацієнтам керувати персональним комп'ютером силою думки.
🧠 Американські інженери змогли збільшити швидкість розпізнавання мозкової активності, що дозволило імплантату в мозку паралізованої людини розпізнати 62 слова на хвилину і зменшити помилку при розшифруванні.
💻 А новий нейроінтерфейс навчився розрізняти слова з різних мов, завдяки чому паралізований після інсульту білінгв зміг поспілкуватися англійською та іспанською мовами одночасно. Точність розшифрування повного речення склала 75 відсотків.