Крихітний колісний робот без батареї поїздив на енергії світла та радіохвиль

Колісний робот MilliMobile вагою всього один грам зможе автономно працювати, не перериваючись на заряджання, оскільки акумулятор у нього просто відсутній. Він живиться світлом та радіохвилями, для чого на ньому встановили сонячну панель та приймач радіосигналів, але лишили місце й для корисного навантаження — камер і датчиків, за допомогою яких робот зможе вивчати важкодоступні для людей середовища. Про це розповідає New Atlas, а свою статтю вчені представили на конференції ACM MobiCom 2023.

Робот MilliMobile під світлом лампи. Kyle Johnson et al., 2023

Робот MilliMobile під світлом лампи. Kyle Johnson et al., 2023

Що ще може робот?

Попри невелику вагу, MilliMobile зможе нести втричі більше за себе навантаження, розвиваючи швидкість до 5,5 міліметра на секунду. Розмір робота складає всього 10 на 10 міліметрів, але його чотири колеса дозволяють однаково добре пересуватися по бетону, дереву і ґрунту. За словами інженерів, навіть за слабкого освітлення MilliMobile зможе безперервно рухатися більш як дев'ять метрів, а у темряві — від радіосигналів операторів. Такий робот стане у пригоді у пошуку витоків газу, обстеженні масштабних установок та навіть у пошуково-рятувальних операціях, де його роботу не обмежуватиме заряд акумулятора.

  • З обмеженнями живлення у невеликих роботів деякі інженери борються, замінюючи їх на комах. На робота можна перетворити, наприклад, таргана, почепивши на нього «рюкзачок» з електронікою і віжки на вуса для керування.