Космічний апарат New Horizons наблизився до меж Сонячної системи

Космічний апарат New Horizons, який першим в історії людства наблизився до Плутона, тепер наближається до меж Сонячної системи. За оцінками геліофізиків, вже у 2027 році апарат перетне геліосферу — область, за якою вже розпочинається міжзоряний простір. New Horizons дослідить взаємодію частинок з Сонця з цим простором, а також отримає шанс зібрати перші дані про хмару Оорта — гіпотетичну область Сонячної системи, звідки походять довгоперіодичні комети. Планами апарата поділився Space.com.

Апарат New Horizons перед запуском у Космічному центрі імені Джона Кеннеді. NASA

Апарат New Horizons перед запуском у Космічному центрі імені Джона Кеннеді. NASA

Що буде з апаратом далі?

Межа, яку має перетнути New Horizons, вже перетнули «Вояджер-1» (у 2012 році) та «Вояджер-2» (у 2018-му). Вони й досі лишаються на зв'язку з Землею попри різноманітні збої. Але на відміну від їхнього застарілого обладнання, New Horizons, оснащений сучасними приладами які здатні зібрати значно детальніші дані про динаміку частинок на межі Сонячної системи. Тож науковці вже готуються до передавання цих даних і їхньої обробки, щоб дізнатися більше про те, який простір оточує нашу планетну систему.

Наразі ж New Horizons не працює — його ще у жовтні 2023 року перевели у режим гібернації для економії енергії. Інструменти апарата продовжують збирати дані, але поки на Землі отримати їх неможливо. Завдяки цьому керівники місії планують зберегти на апараті достатньо палива, щоб він міг функціонувати до 2050 року.

  • Нехай із «Вояджерами» New Horizons зустрітися не зможе, раніше йому вдалося одного з них — «Вояджер-1» сфотографувати. Відстань між апаратами на момент знімка складала 18 мільярдів кілометрів.