Космічна станція «Люсі» прискорилась для першої зустрічі з астероїдом

Космічна станція «Люсі», яка направляється вивчати троянські астероїди Юпітера, здійснила свій перший гравітаційний маневр для зустрічі з першим астероїдом — Динкінешем. Маневр прискорив станцію на 3,4 метра на секунду, повідомляє NASA на своєму сайті.

Станція «Люсі». NASA

Станція «Люсі». NASA

Куди летить «Люсі»?

Космічна станція «Люсі» стане першою місією, яка навідається до троянських астероїдів Юпітера — астероїдів, яких гравітація Сонця і планети-гіганта змушує завжди обертатися попереду або позаду Юпітера. Попри те, що свій шлях «Люсі» розпочала ще у середині жовтня 2021 року, перший астероїд станція побачить лише 1 листопада цього року. Ним стане один з найменших астероїдів Головного поясу, астероїд (152830) Динкінеш, що має всього 700 метрів у діаметрі.

Попри свої розміри, Динкінеш допоможе «Люсі» протестувати свої наукові інструменти. Невелике прискорення, якого набула станція завдяки першому маневру, допоможе «Люсі» пройти на відстані всього 425 кілометрів від Динкінеша.

У плани «Люсі» астероїд Динкінеш потрапив нещодавно, однак завдяки цьому він отримав своє ім'я. Більше про маршрут «Люсі» та астероїди, які вона планує навідати, ми розповідали у новині, присвяченій запуску станції.