Корови отримали вакцину для зменшення своїх викидів метану
Біотехнологи випробували на коровах вакцину, що на 13 відсотків здатна зменшити викиди ними парникового газу метану, який пов'язують з глобальним потеплінням. Вакцину поки отримало 10 корів у рамках першої фази випробувань, але розробники розпочали вже другу. Вони сподіваються, що за три роки їм вдасться створити комерційний варіант вакцини, який знижуватиме вироблення коровами метану на 15-20 відсотків та буде ефективним до пів року. Така вакцинація зможе знизити тиск корів на зміни клімату, адже вони є значним джерелом метану в атмосфері. Про це розповів New Scientist.
Як діє нова вакцина?
Вакцина змушує імунну систему корів виробляти антитіла проти бактерій, які виробляють метан в одному з відділів їхнього шлунка, рубці. Для того, щоб антитіла вироблялися у достатній кількості, після першої дози вакцини корови мають отримати бустерну через 56 днів. Вакцинація дозволяє знизити вироблення метану навіть у тих корів, яких виганяють на пасовища. Цим вакцина перевершує інший спосіб боротьби з виробленням метану, який передбачає використання харчових добавок і, відповідно, постійний контроль раціону корови, який неможливий на вільному випасі.
Більше корів, метану та глобального потепління
🐄 Про те, як корови забруднюють атмосферу метаном та чи дійсно з розвитком сільського господарства метану стало більше, ніж раніше — читайте у нашому матеріалі «Яка роль корів у глобальному потеплінні?»
🐮 А для того, щоб зменшити викиди метану коровами аж на 80 відсотків, науковці додали до раціону корів водорості, які можуть порушувати активність відповідальних за утворення метану ферментів.
🌳 Навіть той метан, який вже потрапив до атмосфери, можна зібрати за допомогою дерев або бактерій на їхній корі, які виявилися відповідальними за поглинання до 50 мільйонів тонн метану на рік.