Китаєць ввів собі у вену ртуть проти лишаю у паху

Пекінські лікарі описали наслідки невдалого самолікування молодого китайця, який ввів собі у вену ртуть. Так чоловік хотів позбутися грибкової інфекції в паху, але зрештою потрапив до лікарні. Там медикам вдалося взяти під контроль симптоми важкого отруєння, про що вони написали у The New England Journal of Medicine.

Рентген пацієнта з помітними включеннями ртуті. Yunying Feng, Fengdan Wang / The New England Journal of Medicine, 2022

Рентген пацієнта з помітними включеннями ртуті. Yunying Feng, Fengdan Wang / The New England Journal of Medicine, 2022


👋 Підпишіться на наш телеграм-канал! А ще у нас є ютуб 🎬


Що стало з пацієнтом?

Дерматофітія, відома у побуті як стригучий лишай, спричиняється зараженням шкіри мікроскопічними грибами. І хоча медицина добре знає лікувати стан за допомогою ефективних і недорогих медикаментів, чимало людей віддають перевагу малодієвим і небезпечним порадам народної медицини. Як і 25-річний китайський юнак, що звернувся до лікарів Пекінського союзного медичного коледжу.

Чоловік скаржився на те, що вже три місяці дедалі сильніше відчуває втому, нудоту та сухий кашель. З'ясувалося, за тиждень до появи скарг пацієнт ввів собі у вену 4 мілілітри елементарної ртуті, щоб позбутися грибка в паховій області. Через це рівень ртуті у його сечі перевищував допустимий у більш ніж 600 разів, а в крові — у 360 разів (21 440 наномолів на літр попри норму в 70 наномолів на літр). Рівень гемоглобіну був у нього вдвічі меншим за нижчу межу норми (65 грамів на літр, тоді як норма — 120-160 грамів на літр). На рентгені лікарі помітили численні металеві включення у легенях, печінці, нирках, венах та правому передсерді й шлуночку.

Як його лікували?

Хворому призначили проти отруєння ртуттю хелатну терапію унітіолом — сполукою, яка зв'язує ртуть у комплекс, що виводиться з організму з сечею. Через два тижні симптоми пацієнта суттєво ослабли, рівень гемоглобіну зріс до 80, а вміст ртуті у крові зменшився до 12 660 наномолів на літр. Його виписали на амбулаторне лікування з продовженням хелатної терапії. Утім, чи вдалося юнакові вилікувати лишай — лікарі не повідомляють.

У нас є й інша історія про невдале самолікування та гриби. Ми розповідали, як молодий американець спробував себе вилікувати від біполярного розладу введенням у вени відвару псилоцибіну. Завершилося це тим, що гриби проросли у його крові.