Китайські інженери представили людиноподібного робота у костюмі

Китайська компанія Unitree показала свого першого людиноподібного робота H1. Розробники його одягнули у костюм, а також оснастили алгоритмами штучного інтелекту та машинного зору, які допоможуть роботу працювати в одному середовищі з людьми та брати на себе різноманітні завдання, як-от перенесення вантажів. Щоправда, поки для цього у H1 немає кистей рук — вони знаходяться у розробці, розповідає про робота видання The Robot Report.

Робот H1 на прогулянці. Unitree Robotics / YouTube

Робот H1 на прогулянці. Unitree Robotics / YouTube

Що ще є у робота?

Як ділиться Unitree, зріст H1 сягає 1,8 метра, а вага — 47 кілограмів. Максимальна вага, яку зможе підняти робот не зазначена, однак він має потужний електродвигун в області тазу, що створює крутний момент у 220 ньютон-метрів, який дозволить H1 міцно триматися на ногах із навантаженням. Максимальна швидкість H1 складає 1,5 метра на секунду. Окрім відсутності рук, у робота також примітна відсутність обличчя — його голова нагадує радше каркас, на якому розміщені лідар та камера глибини, що дають можливість ефективно виявляти перешкоди та дозволять безпечно пересуватися і працювати з людьми. Поки робот до продажу не доступний, однак Unitree обіцяє найближчим часом завершити його розробку і випробування.

Презентація робота. Unitree Robotics / Youtube

  • Раніше ми розповідали про китайського людиноподібного робота, здатного підіймати майже свою вагу — він може брати участь у догляді за пацієнтами у лікарнях чи за людьми похилого віку.

👋 Підпишіться на наш телеграм-канал чи інстаграм та не пропускайте найцікавіше зі світу науки!