Кишкова мікрофлора лошат допомогла передбачити їхній успіх на перегонах

Британські ветеринари виявили, що різноманітність бактерій у кишечнику лошат у віці одного місяця може передбачати ризик респіраторних захворювань та спортивні досягнення коней протягом наступних трьох років. Це виявили у трирічному дослідженні на 52 чистокровних лошатах. Таке відкриття сприятиме розробці пробіотиків як способу покращити результати коней під час перегонів. Його опублікували в журналі Scientific Reports.

GIPHY

GIPHY

Які бактерії впливали на успіх лошат у перегонах?

Ветеринари відбирали зразки калу у лошат дев’ять разів протягом першого року життя, а також оцінювали їхнє здоров’я та спортивні успіхи протягом трьох років. Як виявилося, нижче різноманіття бактерій у фекаліях у місячному віці було пов'язане зі значно вищим ризиком респіраторних захворювань у подальшому житті. Натомість вище різноманіття бактерій позитивно впливало на спортивні результати коней.

Науковцям вдалося виокремити родини бактерій, наявність яких у кишківнику найбільше впливала на подальше життя лошат. Відтак, вища відносна чисельність бактерій Pseudomonadaceae у зразках калу у 8-денному віці була пов'язана з підвищеним ризиком респіраторних захворювань в майбутньому. А вищий вміст бактерій Anaeroplasmataceae на 28-му дні життя був пов’язаним з вищим офіційним рейтингом коня, тоді як підвищений рівень Bacillaceae — з кращими місцями на перегонах.

Дослідники також виявили, що застосування антибіотиків у перший місяць життя призводило до значно нижчого різноманіття бактерій у кишечнику, підвищеного ризику респіраторних захворювань та гірших спортивних результатів.

  • А от в людей за аналізом кишкової мікрофлори навчилися визначати розлади аутистичного спектру — в цьому науковцям допоміг алгоритм штучного інтелекту, який оцінив вміст бактерій, грибів, вірусів та архей у зразках калу дітей.