Чхання вивернуло кишківник американця крізь незагоєну рану

Чхання вивернуло кишківник 63-річного американця крізь незагоєну рану на його животі. Раніше чоловік переніс операцію з видалення сечового міхура, і хоча незатягування рани є частим ускладненням після таких операцій, це вперше медики спостерігали, як кишківник випадав після чхання. Зараз пацієнта прооперували і відпустили додому. Про випадок повідомили у журналі American Journal of Medical Case Reports.

Ілюстрація пошкодження до та після операції. Jones et al. / American Journal of Medical Case Reports, 2024

Ілюстрація пошкодження до та після операції. Jones et al. / American Journal of Medical Case Reports, 2024

Що ще відомо про незвичайний випадок?

Інцидент стався після того, як чоловік навідався до лікарні, щоб його рану оглянули та зняли шви. Коли лікарі дозволили йому йти додому, він з дружиною пішов снідати і саме тоді чхнув і закашлявся. Після цього чоловік відчув біль та щось вологе внизу живота, а тоді побачив, як крізь рану проглядається кишківник.

Чоловік хотів сам їхати до лікарні, але його дружина наполягла на виклику швидкої. Коли медики прибули на місце інциденту, вони також не одразу зрозуміли, як діяти у такій ситуації. На щастя, їм вдалося зафіксувати кишку та в цілості довезти пацієнта до лікарні, де його прооперували, попередньо переконавшись, що пошкоджень кишківника немає.

  • Щось схоже на чхання помічали також у морських губок. Як і люди, ці безхребетні тварини за допомогою періодичних скорочень позбуваються слизу зі сміттям із пор