Із заморожених 30 років тому ембріонів народилися двійнята

У США народилися двійнята з ембріонів, яких заморозили ще 1992 року. Це дотепер рекордна тривалість зберігання ембріонів, після якої народилися діти. Про рекорд повідомляє BBC News.

Близнюки Лідія Енн та Тімоті Рональд Ріджвеї, які народилися із заморожених на 30 років ембріонів. National Embryo Donation Center / BBC News

Близнюки Лідія Енн та Тімоті Рональд Ріджвеї, які народилися із заморожених на 30 років ембріонів. National Embryo Donation Center / BBC News


👋 Підпишіться на наш телеграм-канал!


Із заморожених на три десятиліття ембріонів 31 жовтня народилися хлопчик Тімоті Рональд (Timothy Ronald) та дівчинка Лідія Енн (Lydia Ann) у сім'ї подружжя Рейчел та Філіпа Ріджвеїв (Rachel Ridgeway, Philip Ridgeway) з Орегону. Вони отримали зародки із Національного центру донорства ембріонів, які перш ніж їх імплантували у матку жінки раніше цього року, провели 30 років у замороженому за температури -128 градусів Цельсія стані. Попередній рекорд належить дівчинці, яка з'явилася на світ 2020 року із замороженого на 27 років ембріона.

Початково ембріони двійнят створили за допомогою запліднення «у пробірці» 22 квітня 1992 року для анонімної пари з чоловіка за 50 років та його 34-річної дружини. Однак подружжя ними не скористалося до 2007 року, тож вирішило передали до Центру донорства, щоб хтось інших міг стати їхніми батьками. Пройшло ще 15 років, перш ніж їх обрала сім'я Ріджвей. Батьки вже мали до того чотирьох дітей, але лише з цими близнюками скористалися допоміжними репродуктивними технологіями. Лікарі, які допомогли з'явитися на світ двійнятам, сподіваються, що приклад цих батьків допоможе іншим парам наважитися прийняти ембріони, що були створені 5, 10 чи й 20 років тому.