Інженери створили рюкзак з шістьома роборуками

Японські дослідники показали прототип модуля JIZAI ARMS, який дасть можливість обзавестися додатковими руками. Модуль, на який можна почепити до шести роботизованих кінцівок, закріплюється на спині, як рюкзак, а керувати руками можна через застосунок чи спеціальний контролер. JIZAI ARMS інженери показали на конференції CHI Conference on Human Factors in Computing Systems.

ACM SIGCHI / YouTube

ACM SIGCHI / YouTube

Що створили інженери?

З розвитком технологій поширюються і різноманітні натільні пристрої. Зокрема інженери розробляють і додаткові роботизовані кінцівки, які б розширили можливості людей принаймні у маніпулюванні предметами. У своєму дослідженні науковці з Токійського університету створили аж шість додаткових кінцівок, якими можна користуватися.

Натільна система JIZAI ARMS складається з блоку для роборук, що надягається на спину, мов рюкзак. Кінцівки у ньому розташовані попарно: залежно від потреби можна вдягати різну кількість роборук. Сам модуль важить 4,1 кілограма, а кожна рука — близько 2,5 кілограма. Тож разом з чотирма руками вага системи сягне близько 14 кілограмів. Роборуки згинаються у плечі, лікті та зап'ястку, а також можуть мати різні кількості пальців — вчені представили кінцівки з п'ятьма пальцями, а також трипалим маніпулятором.

Конструкція роборук. N. Yamamura et al. / Proceedings of the 2023 CHI Conference on Human Factors in Computing Systems, 2023

Конструкція роборук. N. Yamamura et al. / Proceedings of the 2023 CHI Conference on Human Factors in Computing Systems, 2023

Як користуватися руками?

Керувати системою можна за допомогою застосунку або через спеціальний контролер, який нагадує зменшену версію системи.Систему випробували на добровольцях, які могли обмінюватися роборуками та навіть керувати чужими маніпуляторами. Розробники сподіваються, що їхнє дослідження допоможе розвитку подібних систем. У майбутньому вони планують роботу над іншими формами контролю роборук, наприклад, за допомогою мозково-комп'ютерних інтерфейсів або голосового керування.

ACM SIGCHI / YouTube

Раніше ми також розповідали про додаткові роборуки. Японські інженери показали невелиий маніпулятор, який можна почепити на передпліччя та використовувати як додаткову руку.