Інтервальне голодування покращило здатність імунної системи боротися з раком

Голодування протягом однієї доби двічі на тиждень підвищило здатність імунних клітин боротися з раком. Науковці пов’язують такі результати з переналаштуванням метаболізму імунних клітин у піддослідних мишей, що робить їх витривалішими до токсичного середовища пухлини, а також підвищує виробництво молекул необхідних для її знищення. Статтю опублікували в журналі Immunity.

GIPHY

GIPHY

Як голодування змінило метаболізм імунних клітин?

Завдяки особливостям метаболізму ракові пухлини утворюють навколо себе токсичне середовище багате на ліпіди та молочну кислоту, але збіднене на глюкозу, що пригнічує роботу й виживання імунних клітин, тобто захищає пухлини від знищення. Однак нові експерименти на мишах з раком товстої кишки та меланомою показали, що інтервальне голодування змінює метаболізм природних кілерів — клітин імунної системи, які відіграють ключову роль у боротьбі з раком.

Голодування призводить до нестачі глюкози в організмі, тож змушує клітини шукати альтернативні джерела енергії, зокрема «харчуватися» жирними кислотами, через що середовище пухлини перестає бути для них таким згубним. Науковці також помітили, що через голодування природні кілери почали виробляти більше інтерферону-гамма, однієї з найважливіших сигнальних молекул у боротьбі з раком.

  • Однак інтервальне голодування може також бути небезпечним, наприклад, воно підвищило ризик померти від серцевої недуги у людей.