Імунна система людини заважила на 1 кілограм

В організмі середньостатистичного чоловіка нарахували 1,8 трильйона імунних клітин, загальна вага яких складає близько 1,2 кілограма. Водночас для жінки з вагою тіла 60 кілограмів кількість імунних клітин виявилася рівною 1,5 трильйона, а їхня вага — близько 1 кілограма. У десятирічної дитини показники дорівнювали 1 трильйону клітин та 0,6 кілограма їх ваги. Про це повідомляє New Scientist з посиланням на статтю у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Імунна клітина (синя) поглинає патогени (зелені). Camenzind G. Robinson, Sarah Guilman, and Arthur Friedlander, United States Army Medical Research Institute of Infectious Diseases

Імунна клітина (синя) поглинає патогени (зелені). Camenzind G. Robinson, Sarah Guilman, and Arthur Friedlander, United States Army Medical Research Institute of Infectious Diseases

Як порахували вагу імунної системи?

Команда науковців на чолі з дослідниками Наукового інституту Вейцмана зібрали наявні дослідження щодо кількості та ваги різних типів клітин у людському тілі. Ці дані вони зіставили з результатами лабораторного вивчення клітин чоловіків, жінок і дітей без діагностованих захворювань. Окрім ваги імунної системи, вони з'ясували, що близько 40 відсотків кількості її клітин і 15 відсотків від її ваги складають лімфоцити — клітини, що виробляють антитіла для боротьби з вірусами та бактеріями. Приблизно такі пропорції мають і нейтрофіли — здатні до поглинання патогенів клітини. Між тим, великі макрофаги, які теж поглинають збудників, хоч і складають у кількості лише 10 відсотків від загального числа імунних клітин, але на них припадає 50 ваги клітин. Автори дослідження вважають, що їхні результати посприяють кращому розумінню роботи імунної системи людини, а також побудові точніших її моделей.

  • Лише нещодавно науковці підрахували загальну кількість клітин, які складають організм людини. Так, у чоловіків їх виявилося близько 36 трильйонів, у жінок — 28 трильйонів, а у десятирічних дітей — 17 трильйонів.