Хвіст підняв колісного робота на сходи

Хвіст довжиною у половину зросту робота допоміг йому підкорювати значні для нього перешкоди — сходи висотою у 18 сантиметрів. Окрім як вилазити на сходи, робот вміє їздити і повзати на колесах. За словами інженерів, їхній робот є найменшим з тих, що пересуваються повзком, який може подолати звичайні сходи. Стаття науковців опублікована у IEEE Robotics and Automation Letters.

Робот на хвості видирається на 18-сантиметрову висоту. Zarrouk Lab / YouTube

Робот на хвості видирається на 18-сантиметрову висоту. Zarrouk Lab / YouTube

Навіщо такому роботу видиратися на сходи і чим допомагає хвіст?

Мініатюрні роботи вважаються перспективними для участі у пошуково-рятувальних операціях і завданнях з розвідки. Утім, хоча розмір дозволяє їм пролазити у майже будь-які шпарини, залазити на висоту і злазити з неї без загрози застрягнути їм не вдається. Позбутися цього недоліку вдалося роботу TSTAR, якого створили інженери з Неґевського університету Бен-Гуріона.

22-сантиметровому роботу дослідники причепили 19-сантиметровий хвіст, який складається з двох частин і може згинатися. TSTAR може спиратися на хвіст, підіймаючись, може притримувати себе, щоб безпечно злазити з висоти. Для пересування робот має чотири пари коліс: чотири звичайні та чотири трикутної форми, розташовані за ними, якими TSTAR може ходити — ними зручніше проходити, наприклад, по камінню. За необхідності робот також може розпластатися, щоб проїхати вузьким проходом.

Демонстрація вмінь робота. Zarrouk Lab / YouTube

  • Хвости також допомагають і великим чотириногим роботам. Наприклад, китайському робособаці хвіст допоміг пережити падіння з майже двометрової висоти.