Харчова добавка з омега-3 зменшила агресію у дорослих і дітей

Вживання харчової добавки, збагаченої ненасиченими жирними кислотами омега-3, виявилося дієвим для зменшення агресії у дорослих людей та дітей. На це вказав метааналіз 29 досліджень, що виявив легкий, але статистично суттєвий вплив омега-3 на поведінку. Тому науковці висновують, що добавка омега-3 може бути дешевим, доступним та безпечним допоміжним засобом для зниження надмірної агресії. Результати опубліковані у журналі Aggression and Violent Behavior.

GIPHY

GIPHY

Як з'ясувалася роль омега-3 проти агресії?

Обговорення про те, що омега-3, яка міститься, наприклад, у риб'ячому жирі, горіхах та лляній олії, діє проти агресії, були й раніше. Але зараз вчені зібрали всю наявну наукову інформацію, щоб розібратися, наскільки правдиві попередні твердження. Вони проаналізували 29 рандомізованих контрольованих випробувань, у яких взяли участь разом понад 3900 добровольців різних вікових груп.

За словами науковців, добавка з омега-3 у середньому призводила до зменшення агресії приблизно на 30 відсотків. Ефект зниження агресії спостерігали серед людей будь-яких віку, статі, тривалості лікування та дозування. При цьому він був помітний як для реактивної агресії, яка є спровокованою, так і проактивної, яка не спровокована і спланована. Тепер вчені планують дослідити довготривалий вплив добавки на поведінку.

  • А дієтичну добавку бетаїн віднедавна стали розглядати як потенційний засіб лікування шизофренії. Принаймні у мишей вона посприяла зменшенню проявів порушення.