Головний біль збільшив ризик самогубства
Головний біль пов’язали зі збільшеним у понад два рази ризиком спроб самогубства та в 1,4 раза вищим ризиком вчинення його. При цьому ризик був підвищеним і для найпоширенішого виду болю — головного болю напруги, який характеризується відчуттям тиску на голову чи шию. Науковці поки що не знають, що спричиняє такий зв’язок: погіршення якості життя через біль чи те, що головний біль може бути симптомом психічних розладів, як-от депресії. Дослідження опублікували в журналі JAMA Neurology.
Який головний біль найбільше пов’язаний із самогубством?
Хоча діагностування усіх чотирьох видів головного болю, які досліджували науковці, збільшувало ризик самогубства у найближчі 15 років, найбільший зв’язок був між головним болем після травми та самогубствами. Наявність такого болю втричі збільшувала ризик спроби та вчинення самогубства людьми.
Крім того, діагностування в людини головного болю, спричиненого зміною активності трійчастого нерва, підвищувало ризик спроб самогубства майже у два рази, а його вчинення — у 2,4 раза. Такий стан характеризується болем з одного боку голови, в ділянці обличчя, і почервонінням чи сльозотечею з очей.
Більш поширені види головного болю, такі як головний біль напруги та мігрень, також збільшували ризик спроб і вчинення самогубства порівняно зі здоровими людьми, хоч і не так сильно. Тому науковці підкреслюють, що людей зі скаргами на головний біль варто перевіряти також на наявність симптомів депресії чи суїцидальних думок.
- Мігрень, яка є одним із найменш вивчених видів головного болю, часто супроводжується аурою — розмиттям зору чи спалахами перед очима. Як виявилося, аура виникає через зміни активності кори мозку, які вивільняють у спинномозкову рідину білки, що взаємодіють з больовими рецепторами та викликають біль.