Генна модифікація наділила курей стійкістю до пташиного грипу

Генетичне редагування забезпечило стійкість до пташиного грипу дев'ятьом із десяти піддослідних курей. Вдосконаливши технологію та зробивши широко доступними модифікованих курей, науковці сподіваються, що зможуть приборкати інфекцію, яка забирає життя сотень мільйонів птахів по всьому світу та загрожує людському здоров'ю. Про таке пише The Guardian з посиланням на статтю у журналі Nature Communications.

Finn Mund / Unsplash 

Finn Mund / Unsplash

Як редагували курей?

Група науковців на чолі з генетиками Університету Единбурга змінили у курей ген білка ANP32A, на який покладається вірус пташиного грипу при інфікуванні клітин. У результаті цього у дев'яти курей із десяти вдалося уникнути розвитку хвороби, коли їх піддавали дозі вірусних агентів, як у природних умовах. Між тим, при спробі заразити курей надприродно високою дозою вірусів, яка перевищувала звичайну в тисячу разів, інфекція у тварин таки розвивалася. Досліди вчених вказали, що вірус міг використати два інші білки для інфікування птахів, тож у наступних роботах планують змінити гени вже трьох білків. Експерименти з курячими ембріонами показали, що при такому редагуванні вдається повністю усунути розмноження вірусу в клітинах.

  • Генетичним редагуванням курок також сподіваються уникнути вбивств мільярдів півників щороку, яких утилізують через неактуальність такої кількості самців.