«Габбл» зробив фото зіркових немовлят

Космічний телескоп «Габбл» побачив новонароджені зірки, що ховаються в сяючому коконі газу та пилу — туманності RCW7. Ця газопилова хмара, де гніздяться зірки, розташована на відстані 5300 світлових років від Землі. Ультрафіолетове випромінювання від молодих зірок іонізує водень у туманності, створюючи м'яке рожеве світіння серед хмар, яке зафіксував на фото «Габбл». Нову світлину телескопа опублікувала NASA.

Ділянка туманності на знімку телескопа. ESA / Hubble & NASA, J. Tan (Chalmers University & University of Virginia), R. Fedriani

Ділянка туманності на знімку телескопа. ESA / Hubble & NASA, J. Tan (Chalmers University & University of Virginia), R. Fedriani

На що дивився «Габбл»?

Астрономи вважають, що під дією гравітації частини молекулярних хмар, таких як RCW7, руйнуються, поки не об’єднаються в дуже молоді зірки, які називаються протозорями. На цьому етапі вони знаходяться у так званих коконах — дисках із залишків газу та пилу, що обертаються навколо них. Знімок RCW7, який «Габбл» зробив в інфрачервоному світлі є частиною дослідження такого типу зір — дуже молодої зоряної пари під назвою IRAS 07299-1651. Попри молодість ця пара дуже масивна, як і більшість протозір у цій туманності. Через це вона створює у RCW7 потужні зоряні вітри, які впливають на подальший розвиток туманності. Спостереження за такими процесами допомагають астрономам зрозуміти, як формуються зірки, як взаємодіють між собою і впливають на своє оточення, а також еволюцію подібних туманностей у Всесвіті.

  • Сам же «Габбл» лише нещодавно оговтався від збою у роботі. Тепер йому доводиться працювати лише з одним із трьох гіроскопів, які доти допомагали йому націлюватися на об'єкти спостереження.