Космічний телескоп «Габбл» відновив наукові спостереження

Космічний телескоп «Габбл» повернувся до наукової роботи після того, як 24 травня був переведений у безпечний режим через проблеми з одним з гіроскопів. Наразі телескоп використовує лише один з трьох гіроскопів, що дещо обмежує його можливості. Про це повідомляє команда місії «Габбл» в Центрі космічних польотів імені Ґоддарда.

Це фото космічного телескопа «Габбл» було зроблено 19 травня 2009 року після розгортання під час четвертої сервісної місії. NASA

Це фото космічного телескопа «Габбл» було зроблено 19 травня 2009 року після розгортання під час четвертої сервісної місії. NASA

Як тепер буде працювати «Габбл»?

Окрім одного робочого гіроскопа, на борту залишається ще один справний, який поки що тримають в резерві. Несправний гіроскоп протягом останніх шести місяців видавав некоректні показання, через що наукову роботу телескопа доводилося неодноразово призупиняти, а 24 травня «Габбл» довелося перевести в безпечний режим. Інженери продовжать спостерігати за станом проблемного гіроскопа, сподіваючись відновити його роботу.

За повідомленням команди місії, попри звуження області неба, доступної для огляду в даний момент, та деяке зменшення ефективності роботи телескопа, телескоп зможе продовжити виконання більшої частини своєї наукової програми. Команда «Габбла» шукатиме способи оптимізувати роботу телескопа в нових умовах, аби мінімізувати негативний вплив на ефективність спостережень.